Najpopularniejsze gatunki mangi – od shōnen do yaoi

Manga to nie tylko styl sztuki komiksowej, ale także rozmaite gatunki i podgatunki, które przyciągają wielu fanów na całym świecie. W tym artykule przyjrzymy się najpopularniejszym gatunkom mangi.

Shōnen to jeden z najpopularniejszych gatunków mangi, skierowany głównie do młodzieży i mężczyzn. Shōnen to mangi z dynamicznymi akcjami, walkami i przygodami, które często skupiają się na męskiej postaci głównej. Przykłady takich mang to „Dragon Ball”, „One Piece”, „Naruto” i „Bleach”.

Shōjo to inny popularny gatunek mangi, który skierowany jest głównie do młodych dziewcząt i kobiet. Shōjo to mangi zazwyczaj opowiadające o miłości i przyjaźni, a także często zawierające elementy fantasy i nadprzyrodzone. Przykłady takich mang to „Sailor Moon”, „Fruits Basket” i „Kamisama Kiss”.

Seinen to gatunek mangi, który skierowany jest do dorosłych mężczyzn. Seinen to mangi z złożonymi fabułami, pełnymi dramatu, trudnych wyborów i moralnych dylematów. Przykłady takich mang to „Berserk”, „Gantz” i „Monster”.

Josei to inny gatunek mangi, który skierowany jest do dorosłych kobiet. Josei to mangi często skupiające się na relacjach międzyludzkich, życiowych wyborach i problemach społecznych. Przykłady takich mang to „Nana”, „Paradise Kiss” i „Honey and Clover”.

Yaoi to gatunek mangi, który skierowany jest do kobiet, opowiadający o związkach homoseksualnych między mężczyznami. Yaoi to mangi często zawierające elementy romantyczne, erotyczne i emocjonalne. Przykłady takich mang to „Junjou Romantica”, „Gravitation” i „Love Stage!!”.

Yuri to inny gatunek mangi, który skierowany jest do kobiet, opowiadający o związkach homoseksualnych między kobietami. Yuri to mangi często zawierające elementy romantyczne, emocjonalne i czasem erotyczne. Przykłady takich mang to „Citrus”, „Bloom into You” i „Kase-san and Morning Glories”.

Oczywiście, to tylko kilka przykładów najpopularniejszych gatunków mangi. Istnieje wiele innych gatunków, takich jak horror, sci-fi, komedia, slice of life i wiele innych, które przyciągają różne grupy fanów.

 

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *